دکتر پزشکیان به آزادی‌ رسانه اعتقاد دارند
  • گزارش و مصاحبه

  • تیر 18، 1403 - 13:57


رییس ستادهای مردمی مسعود پزشکیان در هرمزگان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: یکی از بحث‌هایی که دکتر پزشکیان اعتقاد دارند بحث آزادی‌ها به ویژه در خصوص رسانه‌ها است؛ ایشان اعتقاد دارند رسانه‌ها باید به شکل آزاد مسائل را دنبال کنند قطعا در دولت چهاردهم تلاش خواهد شد تا به قوانین سوت زنی که در مجلس تصویب شد جامه عمل پوشیده شود و قطع به یقین یکی از برنامه‌های دکتر پزشکیان این است که رسانه ها را به بازوهای کمک دهنده دولت تبدیل کند و آن‌ها بتوانند با آسودگی در تمام مسائل ورود کنند.

سیاست خارجی دولت بر اساس سه اصل عزت حکمت و مصلحت خواهد بود

رییس ستادهای مردمی مسعود پزشکیان در هرمزگان گفت: رییس ستادهای مردمی مسعود پزشکیان در هرمزگان تأکید کرد: دکتر پزشکیان در مناظرات هم اعلام کردند که سیاست خارجی دولت بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت خواهد بود و ما می‌توانیم با رعایت این سه اصل با هر کشوری در دنیا وارد گفت‌و‌گو شویم و حق‌مان را از دنیا بگیریم از طرفی نیروهایی هم که دکتر پزشکیان را همراهی می‌کنند نیز تیمی هستند که این توان را دارند که بتوانند در حوزه بین‌المللی حق ملت را بگیرند و دوباره برجام را احیا کنند.

ابراهیم امینی‌پوری بیان کرد: برجام منافع بسیاری برای کشور داشت اما مخالفت های داخلی، قانون مجلس و کارشکنی ترامپ باعث شد که اجرای برجام با مشکل روبرو شود اما به هر صورت یکی از اولویت‌های دولت چهاردهم این خواهد بود که برای جذب منابع و سرمایه‌گذاری‌ها و فروش نفت و گاز بتوانیم مسائل خود را با دنیا حل کنیم و جلوی ضررهایی که متحمل می‌شویم را بگیریم.

هرمزگان به اندازه کل استان‌های کشور استاندار در دل خود دارد

وی عنوان کرد: توجه به نیروهای هرمزگانی در مدیریت عالی کشور یکی از خواسته‌های اصلی هرمزگانی‌ها است شاید در دهه ۶۰ به دلیل مشکلاتی که در آموزش عالی داشتیم نتوانستیم در این حوزه ورود کنیم و حرف برای گفتن داشته باشیم اما الان به جرات می‌توان گفت که هرمزگان به تعداد استان‌های کل کشور، استاندار در درون خود دارد و شخصیت‌های شایسته‌ای طی سالیان گذشته تربیت شده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: هرمزگانی ها در هر مسئولیتی سرآمد بودند و توانسته‌اند منشا اثرات مثبتی باشند؛ ما در مجموعه ستادهای دکتر پزشکیان و همه کسانی که می‌توانند در به کارگیری نیروهای هرمزگانی در مناصب اجرایی موثر باشند تلاش خواهیم کرد ارتباط خود را با دولت حفظ و تقویت کنیم تا بتوانیم این نقش مهم را برای هرمزگان ایفا کنیم و به دولت برای استفاده از نیروهای کارآمد هرمزگان مشاوره دهیم اما به هر صورت این مهم نیازمند وفاق و همدلی بزرگان استان است و بستگی به همراهی همه متنفذین استان؛ نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان نیز دارد.

رییس ستادهای مردمی مسعود پزشکیان در هرمزگان گفت: در خصوص نیروهای شایسته اهل سنت نیز تنگناهایی وجود دارد که بایستی رفع شود تا ما بتوانیم از همه نیروهایمان با هر سلیقه و دیدگاهی در دولت استفاده کنیم و برای ساختن ایران از آن‌ها بهره بگیریم.

منطقه آزاد حیات خلوت هیچ کسی نخواهد بود

امینی پوری عنوان کرد : در خصوص مناطق آزاد نیز با انتقاد از وضعیت موجود در این مناطق اظهار کرد: وضعیت فعلی قابل قبول هیچ کس در مناطق آزاد نیست و ما معتقدیم خود جزیره قشم افراد توانمندی دارد که می‌توانند به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد فعالیت کنند از این رو منطقه آزاد در دولت دکتر پزشکیان حیات خلوت هیچ کسی نخواهد بود و قطعا تلاش خواهیم کرد این رویه را بر هم بزنیم چرا که این مسئله با نگاه دکتر پزشکیان همخوانی ندارد.

وی در رابطه با عملکرد دولت سیزدهم در استان هرمزگان نیز گفت: شاهد ارائه آمار از رشدهای چند صد در صدی در استان هستیم در حالی که اگر ۵۰ درصدِ این رشدها محقق می‌شد ما امروز مشکلی در استان نداشتیم.

لزوم اتحاد همه بزرگان هرمزگان برای سهم گرفتن در مدیریت کلان کشور

رییس ستادهای مردمی مسعود پزشکیان در هرمزگان گفت: رییس جمهور منتخب به دنبال تشکیل یک دولت وفاق ملی هستند تا از همه ظرفیت‌های جامعه استفاده شود

امینی پوری گفت: دکتر پزشکیان به دنبال تشکیل یک وفاق دولت ملی هستند تا بتوانند از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کنند و کشور را رو به جلو حرکت دهند و اجازه ندهند منابع کشور به هدر برود.

فضای امروزِ هرمزگان نیاز به گفتگو دارد

مسعود پاکزاد قائم مقام ستاد مردمی دکتر پزشکیان نیز تصریح کرد: فضای امروز هرمزگان نیازمند گفت و گو و توسعه است، ما مدعی هستیم که برای مانیفست توسعه هرمزگان حرف داریم و باید حرف های ما شنیده شود که‌ خوشبختانه این فضا در دولت دکتر پزشکیان ایجاد خواهد شد.

دولت چهاردهم دنبال تبدیل شدن به دولت وحدت ملی است

وی ادامه داد: دکتر پزشکیان نگاهش تبدیل شدن به دولت وحدت ملی است و امیدواریم بتوانیم این مسیر را در استان هرمزگان دنبال کنیم چرا که هرمزگان امروز هرمزگان دهه ۶۰ نیست و نیروهای توانمند زیادی دارد اما این نیروها باید ساماندهی شوند.

توسعه بدون توجه به نیروی انسانی عقیم می‌ماند

قائم مقام ستاد مردمی دکتر پزشکیان نیز در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: هر توسعه‌ای بدون توسعه نیروی انسانی عقیم می‌ماند بنابراین معتقدیم هر چه قدر دم از ثروت خدادادی بزنیم اما انسانی که این ظرفیت‌ها را به منصه ظهور برساند نباشد توسعه فقط روی کاغذ و در درون فنس‌ها خواهد ماند.

وی افزود: توسعه باید از منابع انسانی آغاز شود و دولت چهاردهم قطعا این مهم دنبال و محقق‌خواهد شد.