جزییات برنامه کیفیت بخشی به مدارس متوسطه هرمزگان
  • گزارش و مصاحبه

  • آبان 29، 1402 - 12:58


محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان صبح امروز در گفت و گویی رسانه ای پیرامون برنامه جامع کیفیت بخشی به مدارس متوسطه استان و تقویت دانش آموزان هرمزگان جهت آمادگی برای کنکور سراسری در شورای آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: برنامه جامع کیفیت بخشی مدارس متوسطه هرمزگان در بخش های دانش آموزی، اولیا، مدیران و کارشناسان در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش به تصویب اعضا رسید.

وی افزود: در بخش دانش آموزی این طرح، فعالیت هایی همچون برگزاری امتحانات شبه نهایی، برگزاری امتحانات هماهنگ پایه نهم و آزمون های شبه کنکور، برگزاری کارگاه های مشاوره و انگیزش تحصیلی با سرفصل های مشخص در شش مرحله، اعتکاف علمی دانش آموزان داوطلب، اجرای طرح همیار معلم و خیرین علمی در نظر گرفته شده است.

به گفته قویدل، در راستای توانمند سازی دبیران نیز برگزاری کارگاه های توسعه حرفه ای در سه مرحله و در بخش مدیران برگزاری کارگاه های آموزش مفاهیم و تغییرات کنکور، جلسات انگیزشی و تجارب زیسته پیش بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان خاطرنشان کرد: در بخش آگاهی افزایی اولیا و کارشناسان، کارگاه های دانش افزایی با محوریت تاثیرات نمرات پایه دهم، یازدهم و دوازدهم در سه مرحله تعریف شده است و در بخش کارشناسان هم به همین شکل در نظر گرفته شده است.