تداروک ویژه نیروی هوایی سپاه و ارتش برای رژه ۳۱
  • گزارش و مصاحبه

  • شهریور 30، 1401 - 04:44


فرمانده نیروی هوایی ارتش:

 تدارک ویژه نیروی هوایی سپاه و ارتش برای رژه 31 شهریور در بندرعباس
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: اقدامات پروازی منسجم و ویژه‌ای برای رژه ملی روز 31 شهریور در این شهر تدارک دیده شده است.
به گزارش دریای اندیشه، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ز در حاشیه بازدید از پایگاه نهم شکاری بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات پروازی منسجم و ویژه‌ای برای رژه ملی روز 31 شهریور در این شهر تدارک دیده شده است.
وی افزود: طبق روال گذشته امسال نیز مقرر شده که انسجام و برادری میان ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بار دیگر در رژه نیروهای مسلح در 31 شهریور در بندرعباس به نمایش بگذاریم و برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای در حال انجام و تمرینات برای این مهم در جریان است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان این که سپاه و ارتش یک لشکر الهی و سرباز ولایت هستند، خاطرنشان کرد: نوید امسال ما آمادگی بیش از گذشته نیروی هوایی در همه ابعاد با اتکای به توان داخلی است و عزیزان ما در نیروی دریایی و وزارت دفاع، بروز رسانی ویژه‌ای بر روی تجهیزات و هواپیماها و بکارگیری مهمات هوشمند صورت گرفته به طوری که در هیچ حوزه‌ای در 4 رزمایش اخیر از مهمات خارجی استفاده نکرده‌ایم.
امیر سرتیپ خلبان واحدی تأکید کرد: همه مهمات استفاده شده در رزمایش‌های اخیر اعم از موشک‌ها، بمب‌ها و راکت‌ها و هر چه استفاده کردیم به دست صنعتگران کشورمان ساخته شده است.
ارتقای انواع موشک‌های بردبلند هواپایه
وی همچنین افزود: در فاز بمب‌های دور ایستای نقطه زن، موشک‌های با برد بلند ودور ایستای هوا به سطح، هوا به هوا و هوا به زمین همه را ارتقا داده‌ایم.
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: تحریم‌ها برای نیروی هوایی یک نعمت بود چرا که یک نیروی تجهیزات محور بود و این تحریم‌ها باعث شد که روی پای خودمان بایستیم.
دکترین ما دفاعی است
سرتیپ خلبان واحدی همچنین تصریح کرد: پیام ما به همسایگان‌مان این است که دکترین ما دفاعی است و ما چشمداشتی به کشورهای اطراف نخواهیم داشت و همه کشورهای همسایه، دوست و برادر ما هستند و هدف ما از قدرتمند شدن این است که ما به دشمنان خودمان هزینه وارد کنیم که اگر بخواهند تحرکی علیه ما داشته باشند، هزینه‌های سنگینی پرداخت کنند و آنهایی که افکار پلیدی در ذهن دارند، سر راه بیایند که اگر خدایی ناکرده چشمداشتی به مرزهای ما داشته باشند، جوابی خواهند داشت که پشیمانی برایشان به بار خواهند آورد.
وی در مورد تنگه هرمز نیز گفت: خلیج فارس همیشه خلیج فارس است و ما با توان قدرت از خلیچ فارس و تنگه هرمز حراست خواهیم کرد و این آبهای بین المللی برای همه کشورهای منطقه است و ان شا الله به روزی خواهیم رسید که بیگانه‌ای در خلیج فارس وجود نداشته باشد و کشورهای اسلامی همصدای با هم بتوانند دست دشمنان را از این منطقه کوتاه کنند.