زمین مورد نیاز برای مسکن پزشکان و پرستاران تأمین می شود
  • گزارش و مصاحبه

  • آبان 28، 1402 - 06:03


به گزارش روزنامه دریای اندیشه ،احسان کامرانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان امروز در آئین جشن روز پرستار به مناسبت میلاد خجسته حضرت زینب (س) با اشاره به اهمیت و نقش پرستاران در جامعه، عنوان کرد: پرستاران در کنار پزشکان نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم دارند.

وی در همین، خصوص افزود: پرستاری شغل ارزشمندی است و در این مبین اسلام تاکید ویژه بر آن شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کادر درمان به ویژه پرستاران همچون دوران شکوهمند دفاع مقدس در دوران سخت بیماری کرونا ایثارگری های بسیاری از خود در راه خدمت به مردم نشان دادند.

دکتر کامرانی، تصریح کرد: در دوران همه گیری بیماری منحوس کرونا که بخش مهمی از جامعه را درگیر خود کرده بود کادر درمان به ویژه پرستاران نقش بسزایی در کاهش آلام مردم و عبور کشور از این بحران جهانی داشتند.

وی در همین، خصوص اظهار داشت: تقدیم شهدای بسیاری در حوزه سلامت در دوران کرونا بیانگر رشادت های آنها در دوران همه گیری این بیماری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با اشاره به ایثارگری های کادر درمان مظلوم غزه ، افزود: کادر درمان مظلوم غزه اعم از پزشکان و پرستاران با وجود تهدیدات پی در پی صهیونیست های غاصب با از خودگذشتگی خود در حال مداوای مجروحان حملات وحشیانه صهیونیست ها هستند.

وی گفت: کادر درمان مظلوم غزه با وجود بمباران مراکز درمانی از سوی صهیونیست ها، نبود امکانات، تجهیزات و دارو با حداقل ظرفیت ها در حال خدمات رسانی به مجروحان به ویژه کودکان و زنان هستند که قابل تحسین است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: در حملات وحشیانه صهیونیست ها علیه مردم بی دفاع غزه به ویژه کودکان و زنان قریب به دوازده هزار نفر به شهادت رسیده اند که نیمی از آنها زنان و کودکان هستند.

وی افزود: در همه جای دنیا بیمارستان، مدرسه و اماکن مذهبی پناهگاه مردم بی پناه هستند ولی رژیم جعلی صهیونیستی به این مکان هم رحم نمی کند و اقدام به بمباران این مراکز می کند که با صحنه های دلخراشی از به خاک و خون کشیده شدن مردم بی دفاع غزه به ویژه کودکان و زنان همراه است.

کامرانی، تصریح کرد: طوفان الاقصی هیمنه پوشالی رژیم کودک کش اسرائیل را بر همگان آشکار کرد و این رژیم به دوران قبل از طوفان الاقصی باز نخواهد گشت و به سمت اضمحلال و نابود حرکت خواهد کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: هولاکاست واقعی امروز در غزه بی دفاع در مقابل چشم جهانیان رخ می دهد و نهادهای حقوق بشری چشم خود را بر روی این همه جنایت بسته اند و فقط نظاره گر جنایات صهیونیست ها هستند.

وی با اشاره به دغدغه پزشکان و پرستاران در زمینه تامین مسکن، تصریح کرد: در دولت سیزدهم در استان این آمادگی وجود دارد در قالب طرح ملی نهضت مسکن با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط زمین مورد نیاز برای احداث مسکن پزشکان و پرستاران در قالب تعاونی به آنها واگذار گردد.